Click aici »

Project Manager HVAC – doua posturi

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Inginerie
Data introducerii
28-07-2010
Data actualizare
28-07-2010

Descrierea postului

Clientul nostru este un grup regional de companii ce activeaza in domeniul proiectarii si instalarii sistemelor de climatizare, sistemelor hidraulice si a izolatiilor/ sistemelor termice.

Grupul are filiale in :
- Franta,
- Portugalia,
- Angola,
- Portugalia
- Romania
si reprezentante in :
- Franta
- Marea Britanie

Posturile pentru care realizam in acest moment selectia ? PROJECT MANAGER HVAC- sunt nou activate si au ca principale atributii:

- Urmarirea proiectului de la faza de proiectare pana la faza de predare a lucrii la cheie
- Studierea documentatiei furnizata de client sau de celelalte departamente ale grupului ;
- Coordonarea echipei ce culege datele din teren;
- Intocmirea si analiza temei de proiect;
- Intocmirea de calcule, memorii tehnice si desene specifice pentru elaborarea proiectului;
- Colaborarea cu departamentele/companiile implicate in proiect;
- Bugetarea proiectului si urmarirea respectarii previziunilor initiale
- Mentinerea relatiei cu beneficiarul pe durata procesului de proiectare;
- Asistenta tehnica la beneficiar; gestioneaza reviziile asumate prin contract;
- Supervizeaza echipa de executie ? acolo unde este cazul ? si emite instructiunile de lucru pentru procedurile nestandardizate (teste, urgente, etc.).

Cerinte

? Studii superioare tehnice (Instalatii in Constructii, Masini termice, Energetica, Electrotehnica, TCM)
? Cunostinte desen tehnic
? Cunostinte lb. straine (engleza ? cel putin conversational)
? Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint)
? Experienta ca inginer - minim 5-6 ani
? Experienta ca project manager HVAC ? minim 5-6 ani
? team player
? atentie la detalii
? auto- organizare
? abilitati de comunicare si negociere.

NUMAI CV-urile DIN CARE REIESE CLAR EXPERIENTA ANTERIOARA CA PROJECT MANAGER PE PROIECTE DIN DOMENIUL HVAC VOR FI LUATE IN CONSIDERARE !

Oferta (bonusuri, beneficii)

- negociabile.