Click aici »

Project Manager Constructii Hale Industriale Brasov

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare, Arhitectura/Design
Data introducerii
05-11-2019
Data actualizare
05-11-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, companie multinationala cu o istorie impresionanta de peste 20 de ani, unul dintre cei mai importanti jucatori din piata de constructii de hale industriale, parcuri si proiecte logistice. Cu o prezenta internationala foarte activa in numeroase tari din Europa, compania construieste parcuri si hale industriale in locatii de top, foarte bine conectate la infrastructura locala de transport. Compania ofera spatii personalizate la cheie, cu respectarea celor mai inalte standarde de constructie si protectia mediului alaturi de servicii adiacente de inchiriere pe termen lung si facility management.

La nivel European, compania este recunoscuta pentru numeroasele sale proiectele sale indraznete realizate pentru unele dintre cele mai mari firme de logistica si nu numai din lume (rata de ocupare peste 99%). Nu doar functionale, spatiile construite se disting prin accesibilitate, fiind constructii eficiente, sustenabile din punct de vedere energetic ce dispun de numeroase alte facilitati, precum:

- pozitionare strategica, bine conectate la infrastructura locala de transport, alaturi de autostrazi, noduri feroviare sau aeroporturi
- spatiu personalizat pentru fiecare client
- spatii de manevra generoase suficiente de mari inclusiv pentru transportoare de 18m lungime
- podea ranforsata beton dens cu fibre de otel pentru a rezista la presiuni si greutati mari
- birouri si spatii administrative pentru personalul prezent in locatii.

Cu un vast portofoliu de clienti, deservind companii pretentioase si fiind deja una dintre cele mai mari detinatoare de suprafete de parcuri industriale, compania se afla in plina dezvoltare si are deja in lucru o serie de proiecte mamut si in Romania.  Avand in vedere proiectele in lucru si cele planificate, cu certitudine aceasta este o companie-destinatie, unde munca este implinire si realizare personala!

Descrierea Jobului
Cautam 1 Project Manager pentru Brasov.

Scopul principal al postului: Managerul de proiect este responsabil de directia, coordonarea, implementarea, executia, controlul si finalizarea proiectului (parc industrial premium).

Adaptarea contractelor conform cu conditiile comerciale agreate

Revizuirea din punct de vedere tehnic a ofertelor primite de la contractori

Colectarea cerintelor viitorilor chiriasi si integrarea lor in proiect

Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, si toti colaboratorii implicati

Asigurarea comunicarii cu membrii echipei din cadrul proiectului

Gestionarea bugetului proiectului si a resurselor aferente

Pregatirea si organizarea planurilor de activitate in cadrul proiectului si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului

Receptionarea, verificarea si integrarea in buget a situatiilor de lucrari

Comunicare interna si cu clientul

Asigurarii calitatii planificate in proiect

Monitorizeaza in timp real progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare si propune solutii de optimizare, recuperarea solutiilor

Cerinte

Educatie:

Studii superioare tehnice (Constructii/Instalatii, Arhitectura)

Experienta:

- experienta in domenii similare (constructii industriale, hale, etc) min. 3-5 ani
- cunoasterea teoretica si practica a managementului de proiect (framework)
- cunoasterea tehnicilor si instrumentelor pentru project management
- experienta ca manager de proiect, leader sau membru de echipa de proiect
- experienta in planificarea strategica, managementul riscului si / sau gestionarea schimbarilor
- experienta in instrumentele software de management de proiect

Alte cerinte:

- Limba Engleza (bine, limbaj tehnic)
- Carnet conducere B

Personalitate:

- competente de management/leadership
- aptitudini de planificare, organizare
- capacitate de a evalua si a lua decizii, rapid si eficient
- initiativa, spirit practic, autonomie, independenta
- gandirea critica si orientata catre rezolvarea problemelor

Oferta (bonusuri, beneficii)

Companie internationala de top pe domeniul sau, una dintre cele mai mari din Europa

Proiecte provocatoare si ambitioase care fac istorie si pentru care este o mandrie sa lucrezi

Dotari de lucru proprii activitatii (calculator/laptop, software licentiat, etc)

Colegi fantastici, deschisi la minte si entuziasti, un mediu de lucru de invidiat

Desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca

Telefon mobil, abonament de voce si date

Autoturism pentru deplasari in interes de serviciu

Prime si bonusuri obiective de performanta

Pachet salarial competitiv

Aceasta nu este doar un job, ci este o sansa de a creste profesional lucrand la proiecte inovative si de anvergura la care altii doar viseaza!