Click aici »

Programator Web, PHP, SEO

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Publicitate/PR
Data introducerii
28-10-2011
Data actualizare
28-10-2011

Descrierea postului

1.Construie?te pagini ?i aplica?ii WEB c?utnd ?i selectnd tehnologiile adecvate
-Elaboreaz? module de cod n limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
-Configureaz? aplica?iile necesare, testeaz? aplica?iile ?i modific? programele
-Ofer? asisten?? utilizatorilor

2. Testeaz? securitatea re?elei ?i a siteului firmei
-Testeaz? periodic securitatea re?elei ?i a siteului firmei n vederea identific?rii zonelor vulnerabile
-Identific? probleme de securitate
-Se documenteaz? permanent pin studiul materialelor ce trateaz? acest subiect (buletine informative, c?r?i, reviste, Internet)

3. Asigur? buna func?ionare a echipamentelor din dotare.

Cerinte

Candidatii trebuie sa aiba minimum 2 ani experienta in domeniul IT Software
Cunostinte necesare:

- baze de date : HTML, PHP, Programare WEB
- procesare text: Microsoft Office Word, Adobe Acrobat Reader;
- prezentare: Microsoft Office Power Point, Corel Draw 13, Adobe Photoshop, ACDSee Pro;
-optimizarea paginilor web IE, Firefox, Chrome.
-Limba englez? la nivel mediu (scris, citit)
-PFA
-portofoliu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu fix + bonusuri in functie de performanta (trafic, clienti din trafic)
- in functie de performante posibilitatea de a ramane in companie.