Click aici »

Programator PHP/ Oracle

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Bucuresti, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi Bucuresti Cluj-Napoca Craiova Iasi
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
01-06-2009
Data actualizare
01-06-2009

Descrierea postului

Excon Consultanta (www.excon.ro), firma de resurse umane, recruteaza Programator PHP - ORACLE, pentru clientul sau, companie internationala din domeniu IT.

Responsabilitati:

- implementeaz? si dezvolta de noi aplicatii informatice utilizand PHP/Oracle;
- configureaza si administreaza baze de date SQL Server
- intretinerea aplicatiilor existente si dezvoltarea de noi functionalitati pentru acestea ;
- monitorizeaza si rezolvarea erorile aparute in exploatarea aplicatiilor;
- instaleaza la sediul beneficiarului noile versiuni ale aplicatiilor ;
- asigura respectarea normelor de securitate la nivelul aplicatiei si al bazei de date
- intocmirea documentatiei tehnice;
- oferirea de consultanta tehnica clientilor;

Cerinte

Cerinte
- studii superioare de lunga durata in domeniul tehnologiei informatiei;
- cunostinte bune in lucrul cu baze de date;
- cunostinte de proiectare si programare in SQL/SQL Server;
- cunostinte avansate Microsoft SQL Server sau Microsoft Exchange Server;
- cunostinte de MySQL ;
- cunostinte de VisualBasic
- cunostinte de PHP/Oracle;
- cunostinte de web design (HTML si XML);
- cunostinte bune de limba engleza;
- spirit de echipa.
- disponibilitate pentru desf??urarea activit??ii Ón Bucure?ti

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

- pachet salarial atractiv, care variaza in functie de experienta;
- asigurare medicala;
- bonusuri in functie de performante;
- pachet pentru relocare;
- posibilitatea de crestere profesionala si de realizare a unei cariere intr-un mediu competitiv si performant;
- accesul la tehnologii de ultima generatie.