Click aici »

Programator PHP/ CodeIgniter

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
14-06-2011
Data actualizare
21-10-2011

Descrierea postului

Persoana care ocupa postul de Web Developer este responsabila cu realizarea unui site web folosind framework-ul CodeIgniter, pe baza unui design si a cerintelor clientului.

De asemenea, postul de Web Developer presupune mentenanta si updatarea site-urilor deja existente.

Cerinte

Competente necesare

-Experienta minim 1 an;
-Cunostiinte de programare Web folosind framework-ul CodeIgniter sau un alt framework similar bazat pe modelul MVC;
-Cunostiinte de standarde si protocoale Web;
-Cunostiinte de baze de date relationale si limbaj SQL;
-Cunostiinte de Javascript, in special framework-urile jQuery sau YUI;
-Reprezinta un plus cunoasterea tehnologiilor XML si AJAX;
-Cunostinte solide de CSS;
-Creativitate, capacitate de sinteza si analiza;
-Abilitatea de a se adapta la tehnologiile folosite si de a gasi solutii cat mai bune pentru a obtine rezultatul dorit;
-Atentie la detalii;
-Capacitatea de a lucra in echipa si de a se integra si adapta cu usurinta oricarei situatii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Responsabilitati

-Dezvoltarea codului necesar implementarii site-ului, fie de la 0, fie folosind librarii open-source;
-Incarcarea site-ului pe serverul clientului;
-Testarea site-ului si repararea eventualelor probleme detectate;
-Determinarea functionalitatilor necesare site-ului, pe baza cerintelor clientului.