Programator/Operator CNC 5 axe pentru ascutit scule aschietoare

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
29-07-2015
Data actualizare
29-07-2015

Descrierea postului

Responsabilitati:

- Programeaza, opereaza, verifica, optimizeaza si controleaza masinile cu comanda numerica in 5 axe
- Stabileste tehnologia de executie pentru reperele de realizat
- Verifica si optimizeaza programele de productie
- Aplica tehnologia adecvata executiei pieselor
- Asigura indeplinirea sarcinilor mentionate in fisele de mentenanta / intretinere zilnica
- Asigura controlul de calitate pentru piesele executate

Cerinte

Candidatul ideal:

- Experienta in programarea si operarea masinilor cu comanda numerica in 5 axe, experienta in domeniul sculelor aschietoare pentru lemn si metal reprezinta un avantaj
- Studii tehnice
- Cunostinte de specialitate ( desen tehnic, cunostinte tehnice)
- Cunostinte de operare PC
- Cunostinte de limba engleza
- Lucrul in echipa, abilitati tehnice, gandire analitica, vedere in spatiu
- Corectitudine, precizie si flexibilitate
- Persoana activa cu spirit de actiune

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

- Salariu atractiv
- Transport asigurat
- Bonuri de masa
- Asigurare medicala