Click aici »

Programator Java

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Iasi Bucuresti Iasi
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
23-01-2018
Data actualizare
23-01-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba experienta in domeniul IT Software
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Dezvoltarea si implementarea aplicatiilor software;
Personalizarea, intretinerea si extinderea aplicatiilor existente;

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL:
Excelent pregatit professional
Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Capabil sa comunice cu colegii si superiorii

CERINTE:
Autonomie in gasirea si implementarea de solutii software.
Experienta in dezvoltarea de aplicatii complexe J2EE / J2SE in cadrul unei echipe de dezvoltare software.
Cunostinte solide in:
Tehnologii Java J2EE (Spring, Hibernate, Web Services, Servlets, JSP, EJB, JSF, JDBC);
Tehnologii Web (HTML, XML, XSLT, JQuery, JavaScript, AngularJS, Ext JS, AJAX, REST);
Platforme: Apache Tomcat, JBoss/WildFly, Linux, Windows, Eclipse, Maven, GIT/SVN;
Cunostinte de programare/administrare a bazelor de date Oracle si/sau SQL Server.
Capacitatea de a se integra rapid in echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Sansa de a lucra in proiecte internationale, cu tehnologii diverse;
Mediu de lucru antrenant si motivant;