Click aici »

Programator IT

Nivel cariera
Entry-level Management
Salariu oferit
Alexandria, Craiova, Drobeta T. Severin, Petrosani, Targu Jiu Alexandria Craiova Drobeta T. Severin Petrosani Targu Jiu
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software
Data introducerii
22-11-2007
Data actualizare
22-11-2007

Descrierea postului

RESPONSABILITATI:

- Lucrezi intr-un mediu orientat spre incredere, comunicare deschisa, gandire creativa si efort de echipa;
- Participi la designul si dezvoltarea de proiecte software de cea mai buna calitate care raspund obiectivelor proiectului si nevoilor clientului;
- Furnizezi raspunsuri tehnice si semnalezi problemele care crezi ca pot afecta proiectul;
- Lucrezi impreuna cu membri echipei la testarea aplicatiilor si rezolvi orice problema aparuta dupa testare;
- Esti un jucator cheie in echipa ta pentru dezvoltarea unor produse software de calitate.

Cerinte

Cautam persoane dinamice, motivate, pasionate de programare, dornice sa invete lucruri noi si sa le puna cu succes in practica

- Absolvent al Facultatii de Automatica, Calculatoare si Electronica sau al Facultatii de Matematica-Informatica;
- Bune cunostinte in domeniul programarii: HTML, Xml, Java, Visual Basic, MySQL, Oracle, C++, C#, ASP.net, ;
- Engleza fluent (italiana constituie un avantaj);
- Experienta in domeniu constituie un avantaj;
- Foarte bune abilitati in rezolvarea problemelor si identificarea celor mai bune solutii;
- Bune abilitati organizationale si de lucru in echipa;
- Capabil sa lucreze cu asistenta minima la sarcinile alocate;
-Persoana deschisa la nou, inovativa, implicata si orientata spre client.

Oferta (bonusuri, beneficii)

BENEFICII:

-Cariera IT intr-un mediu de lucru prietenos, stabil si performant;
-Training si cursuri de specializare in strainatate;
- Dezvoltare profesionala si personala;
- Pachet salarial atractiv.