Click aici »

Programator CNC

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Industrie, Inginerie
Data introducerii
22-10-2014
Data actualizare
10-11-2014

Descrierea postului

Principalele atributii:

*Analiza rutelor tehnologice si crearea programelor pentru masinile unelte cu comanda numerica;
Realizarea necesarului de materiale si scule aschietoare necesare procesului de fabricatie;
Executarea si testarea programelor CNC folosind softurile DelCAM, PowerMILL;
Urmarirea pregatirii de catre operatorul CNC a pieselor ce urmeaza sa fie prelucrate conform documentatiei tehnice de executie;
Coordonarea activitatilor de mentenanta/intretinere zilnica pentru mentinerea in conditii optime de lucru a masinilor si echipamentelor auxiliare.

Cerinte

Competentele postului:

Detine cunostinte temeinice de specialitate (citire/interpretare desen tehnic si tolerante, cunostinte de prelucrari prin aschiere de mare precizie si a SDV-urilor utilizate in procesul de productie);
Poseda abilitati de operare pe masini centre de prelucrare cu 3, 4 si 5 axe sau masini de prelucrare prin electroeroziune (masiv si/sau fir);
Are cunostinte avansate de operare PC, utilizare Del CAM, Power MILL, Catia V5, SolidWORKS;
Capacitatea de a imbunatati tehnologiile existente prin scurtarea termenelor de executie;

Cerinte:
Studii medii/superioare in domeniul mecanic;
Experienta similara de min. 2 ani;
Detinerea unei baze de date cu furnizorii din domeniu;
Cunoastinte de limba engleza cel putin nivel mediu;
Lucrul anterior in sectie de scularie reprezinta un avantaj notabil;
Foarte bune abilitati creative si de respectare a termenelor limita;
Atentie la detalii;
Capacitate de asumare a responsabilitatii;

Oferta (bonusuri, beneficii)

-salariul va fi discutat in cadrul interviului