Click aici »

Programator aplicatii Android / iOS

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
01-06-2012
Data actualizare
01-06-2012

Descrierea postului

ALTFACTOR angajeaz? un Programator cu experienta, pentru realizarea de aplicatii mobile ce utilizeaza platformele Android / iOS.

Candidatul ideal este specializat īn Java ?i a participat la cel putin un proiect major finalizat cu aplicatii mobile pentru Android / iOS.

Responsabilit??i principale:
- proiectarea, dezvoltarea, asigurarea calit??ii ?i implementarea aplicatiilor mobile pentru platforma Android;
- participa in toate etapele de dezvoltare ale aplicatiilor mobile conform specificatiilor proiectelor;

Cerinte

- absolvent de studii superioare īn domeniul IT;
- experien?? de minim 2 ani in aplicatii mobile pentru Android;
- minim 3 ani experienta de lucru in Java, JavaScript si CSS2;
- cunostinte de HTML 5 si CSS3;
- cunostintele anterioare de iOS si Objective-C nu sunt obligatorii, dar reprezinta un avantaj;
- reprezinta un avantaj cunostinte de Zend PHP si MySQL;
- prezentarea obligatorie a unui portofoliu de aplicatii mobile;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- contract individual de munca si venituri de la 500 pana la 1000 euro net, in functie de experienta;
- mediu de lucru tān?r ?i profesionist;
- posibilitatea construirii unei cariere;

Activitatea se desf??oar? la sediul firmei din Gala?i, Str. Portului nr. 23, Parcul pentru Tehnologia Informa?iei.

Doar persoanele selectate vor fi contactate. Informa?ii suplimentare pute?i g?si pe site-ul: www.cariere.altfactor.ro