Click aici »

Profesor de limba engleza

Tipul ofertei
Project Based
Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Tulcea Tulcea
Domeniile ofertei
Educatie/Training
Data introducerii
11-02-2020
Data actualizare
11-02-2020

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 6 intrebari.
Nivel minim de studii: Liceu
Acest anunt este adresat cunoscatorilor de Limba Engleza

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Servicii Resurse Umane Tulcea RECRUTEAZA pentru Centrul de Limbi Straine Cara din Tulcea PROFESOR DE LIMBA ENGLEZA responsabil pentru insusirea limbii engleze de catre copii, beneficiarii cursurilor din cadrul centrului.

Te poti alatura echipei noastre:
FULL-TIME,
in intervalul orar 12:00 - 20:00 sau
PART-TIME,
in intervalul orar 15:00 - 20:00
(intervalul orar specificat poate varia pe perioada vacantelor scolare)

Ne-am dori ca noul nostru partener (coleg/colega) sa fie:
- Pasionat de predare si de lucrul cu copiii;
- Orientat spre rezultate;
- Sa aiba dorinta si disponibilitatea de a invata permanent pentru a deveni profesor tot mai bun;
- Sa aiba un nivel foarte bun de cunoastere a limbii engleze;
- Sa fie o persoana responsabila, adaptabila, ambitioasa, vesela, creativa, vizionara;
- Daca are si experienta in predare, aceasta constituie un AVANTAJ.

Cerinte

Responsabilitati:
- Sustinerea cursurilor de limba engleza prin metode interactive, comunicative si prin joc;
- Sustinerea si coordonarea activitatilor;
- Monitorizarea progreselor copiilor si intocmirea documentelor de activitate conform organizarii interne a centrului;
- Initierea de actiuni concrete care sa contribuie la desfasurarea cu succes a lectiilor;
- Dezvoltarea unor relatii de calitate atat cu copiii, cat si cu parintii acestora, participand la crearea unui ambient placut;
- Participare periodica la sesiunile de training si dezvoltare profesionala si personala.

Oferta (bonusuri, beneficii)

La randul nostru, oferim:
- Contract de munca si pachet financiar atractiv in functie de calificari si implicare profesionala;
- Programa detaliata a cursului precum si materialele didactice necesare desfasurarii activitatilor;
- Training specializat pentru predarea limbilor straine copiilor;
- Mentoring si suport pedagogic permanent;
- Atmosfera de munca placuta si motivanta;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- O experienta placuta;
- Incurajam independenta si creativitatea in managementul procesului educativ.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV, insotit de o scrisoare de intentie, ambele in limba engleza, pana la data de 31.03.2020
Numai candidatii considerati eligibili vor fi invitati pentru a sustine un test scris si un interviu!
Mult succes!