Click aici »

Product Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Otopeni Bucuresti Otopeni
Domeniile ofertei
Vanzari, Management/Consultanta, IT Hardware
Data introducerii
26-10-2011
Data actualizare
26-10-2011

Descrierea postului

-Asigura functia de cercetare de piata, gestioneaza relatia cu furnizorii de marfa din portofoliu: corespondenta de afaceri, comandare marfa, urmarire comenzi de marfa, negociere preturi, liste de pret de achizitie, oferte;
-Propune planuri de afaceri cu fiecare furnizor extern, pentru dezvoltarea colaborarii cu acestia si a vanzarilor, negociaza impreuna cu Directorul Achizitii cu acestia promotii si bugete de promovare;
- Elaboreaza comenzile de aprovizionare cu marfa si monitorizeaza activitatea de aprovizionare de la furnizorii cu care colaboreaza direct; negociaza preturile de achizitie atunci cand este cazul.
- Calculeaza pretul de vanzare pentru produsele care fac parte din portofoliul de marci avut in gestiune;
- Informeaza departamentele de vanzari asupra oricaror modificari intervenite in structura de pret, gama de produse si servicii, termene de livrare, existenta sau nu a produselor comandate in stocul furnizorului extern ;
- Verifica periodic produsele prezentate pe site-ul firmei si semnaleaza toate neconcordantele aparute ;
- Face analiza de oferta in vederea transportului marfii de import de la furnizorul extern si decide asupra transportatorului ;
- Analizeaza si raporteaza asupra produselor din portofoliu si produselor vandute;
- Initiaza actiunile de promovare ale produselor brand-urilor gestionate( oferte speciale de la furnizori, oferte speciale ale firmei, etc) si urmareste desfasurarea lor ;
-Urmareste si ia masuri pentru reducerea cheltuielilor cu achizitiile prin cautarea surselor de aprovizionare celor mai apropiate si cu mijloace cat mai ieftine;
- Avizeaza plata facturilor la termenele stabilite pentru marfurile primite si receptionate;
- Pune la dispozitia departamentului marketing toate informatiile si materialele necesare realizarii activitatilor de marketing.

Cerinte

- Studii superioare finalizate;
- Experienta minim 3 ani;
- Cunostinte PC- foarte bune;
- cunostinte de limba engleza
- Capacitate de organizare, responsabilitate, dinamic si capabil sa lucreze sub presiune.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu motivant; bonuri de masa;
- Posibilitatea de a se dezvolta in cadrul unei echipe profesioniste.