Click aici »

Product Manager

Nivel cariera
Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Comert, IT Hardware, Vanzari
Data introducerii
28-09-2007
Data actualizare
28-09-2007

Descrierea postului

- intretinerea si dezvoltarea de relatii comerciale cu parteneri interni
- mentinerea clientilor existenti, identificarea de noi clienti
- administrarea proiectelor in derulare si creearea de noi proiecte
- urmarirea permanenta a dinamicii vanzarilor si a miscarii stocurilor
- analiza si urmarirea atenat a transformarilor pietei
- analiza bugetului de cheltuieli
- analiza pozitiei pe piata a produselor similare, furnizori concurenti
- suport pentru reprezentanti de vanzari

Cerinte

Trebuie sa detina tehnici puternice de vanzare, comunicare si negociere, optimism, rezistenta la stres, dinamism si spirit de echipa. Trebuie sa dea dovada de spirit de initiativa, sa fie capabil sa obtina si sa evalueze date, si sa pregateasca rapoarte de vanzari clare si obiective. Sa fie persoane ambitioase, responsabile si orientate spre rezultat.

- 3 ani de experienta de vanzari cu responsabilitati progresive constituie un avantaj
- cunostiinte tehnice in IT.
- cunostinte avansate de lucru cu PC-ul (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
- fluenta scrisa si vorbita in limbile engleza sau germana;
- permis conducere cat B.
- eventual: disponibilitate pentru deplasari dese in tara.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- posibilitati de perfectionare profesionala
- salariu + comision motivant
- telefon mobil