Click aici »

Planning and Performance Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Productie, Management/Consultanta, Finante/Contabilitate
Data introducerii
12-01-2018
Data actualizare
12-01-2018

Descrierea postului

All EU Recruitment recruteaza Planning and Performance Manager pentru partenerul sau din Galati, o importanta societate cu o bogata traditie in productie si aflata in continua dezvoltare.

Planning and Performance Manager este un membru cheie al organizatiei care participa la raportarea catre managementului companiei si la procesele de planificare, analiza si evaluare a performantei operationale pentru a obtine o imagine de ansamblu a companiei si care faciliteaza si fundamenteaza procesul decizional al echipei de management .

Responsabilitati:

Stabileste cadrul general pentru planificare (defineste orarul, formatele de lucru, prezumtiile generale)
Asista echipa de management in stabilirea strategiilor de dezvoltare pe termen mediu / lung ale companiei, inclusiv obiectivele companiei
Analizeaza, impreuna cu echipa de management, situatia actuala a pietei si a competitorilor, pentru stabilirea obiectivelor strategice pe fiecare divizie / departament folosind mai multe scenarii
Asigura suport managerilor departamentului / diviziilor pentru a elabora bugetele CAPEX si OPEX pentru fiecare divizie/departament
Prognoza vanzarilor - analiza vanzarilor in raport cu cantitatea, precum si cu valoarea pentru fiecare produs individual
Raspunde la consolidarea la nivel de divizie a cifrei de afaceri nete pe baza bugetului de vanzari. Stabileste planul de productie bazat pe normele de consum si capacitatile de productie
Tine evidenta dezvoltarii bugetului - pe baza previziunilor OPEX / CAPEX / Profit si pierderi / fluxuri de numerar la nivel de departament, promotii si reduceri acordate
Regleaza investitiile prin colectarea si transmiterea principalilor indicatori financiari catre echipa de conducere si catre CEO si prin participarea la analiza financiara. Este responsabil pentru urmarirea rezultatelor efective pe departament / diviziune, avand ca sursa principala aplicatia IT

Cerinte

Experienta in coordonarea proceselor de planificare si raportare a afacerilor intr-o organizatie
Abilitatea de a gandi strategic si de a actiona tactic
Standarde inalte de precizie si precizie, cu aptitudini organizatorice excelente
Abilitati analitice si de rezolvare a problemelor
Abilitatea de a furniza analize calitative si cantitative
Competente excelente pentru PC (specialist Excel)
Fluent in limba engleza

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu