Click aici »

PHP Developer

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Alba Iulia, Sibiu, Tirgu-Mures Alba Iulia Sibiu Tirgu-Mures
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
27-03-2014
Data actualizare
27-03-2014

Descrierea postului

- Proiecteaza scheme logice si diagrame pentru structurarea cerintelor proiectului in secvente logice
- Elaboreaza module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele

Cerinte

- Studii superioare in IT
- Experienta in web development
- Cunostinte solide OOP, PHP 5.3, JavaScript(JQuery/ExtJS, AJAX), CSS2/CSS3, HTML 4
- Experienta cu un framework PHP popular (Zend Framework, Symfony, Cake, CodeIgniter etc)
- Experienta cu baze de date relationale (design si optimizare) MySQL/PostgreSQL
- Experienta webservices (soap, rest, wsdl)
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu-avansat
- Experienta de munca in echipa, simtul responsabilitatii dezvoltat
- Version control systems (git, svn)
- Considerate un plus: deployment/development tools si metodologii (ssh, ftp, linux, continuous integration, Jenkins/Hudson, Ant, Maven, apache, Test Driven Development)