Click aici »

Personal contabilitate primara

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
07-06-2012
Data actualizare
22-02-2013

Descrierea postului

Emiteri facturi (facturi furnizori interni, facturi clienti, NIR-uri) si documente contabile, expediere posta.
Operatiuni de incasari/plati
Deconturi de cheltuieli
Inregistrari in Registrul de Casa
Inregistrari documente contabile primare.
Mentinere legatura clienti-furnizori.
Mentinerea relatiei cu clientii si furnizorii in ceea ce priveste situatiile contabile.
Recuperarea de creante de la clientii debitori.
Efectuarea confirmarilor de sold, adrese catre clienti privind plati neefectuate la timp.
Punctaje cu clientii si furnizorii.
Stabilirea problemelor existente si rezolvarea acestora.
Reglarea diferentele de pret si cantitate aparute in facturile emise catre clienti si emise de furnizori.
Verificarea listelor de neincasati a clientilor pentru a stabili sumele intarziate la plata.
Editarea rapoartelor si situatiilor cerute de conducerea societatii

Cerinte

Candidatul ideal este o persoana dinamica, cu initiativa, are cunostinte de contabilitate si gestiunea stocurilor, gandire logica, putere de convingere, seriozitate, abilitatea de lucru in echipa si are disponibilitate pentru comunicare.
Cunostinte solide de operare pe calculator.
Cunoastrea programului WinMETOR constituie un avantaj.