Click aici »

Patiser la patiserie noua in Targu Mures

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Tirgu-Mures Tirgu-Mures
Domeniile ofertei
Restaurant, Productie
Data introducerii
23-02-2014
Data actualizare
23-02-2014

Descrierea postului

Patiserie noua, localizata in zona centrala din Targu Mures, angajeaza patiser cu urmatoarele caracteristici:

- diploma de calificare in domeniu
si/sau
- experienta in domeniul productiei produselor de patiserie

Cerinte

- serios, competent, igiena personala perfecta, spirit de echipa, ospitalier, entuziast, disponibilitate de lucru la program prelungit

Sarcini
- prepararea produselor in conformitate cu retetele stabilite si cu normele igienico-sanitare
- verificarea calitatii si prospetimii ingredientelor utilizate si indepartarea de la utilizare a produselor neconforme
- pastrarea curateniei la locul de munca
- verificarea starii utilajelor

Oferta (bonusuri, beneficii)

- carte de munca, salariu fix si sporuri in functie de rezultate