Click aici »

Ospatar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
11-04-2016
Data actualizare
11-04-2016

Descrierea postului

- Trebuie sa fie ?ambasadoarea/ambasadorul? hotelului;
- Aranjeaza mobilierul din restaurant si asigura mise-en-place-ul;
- Ofera informatii despre mancarea si bauturile servite in restaurant;
- Preia comenzile la timp, intr-o maniera politicoasa;
- Serveste comanda prompt, respectand standardele de calitate si eticheta;
- Debaraseaza mesele;
- Raspunde de curatenia din zona de servire (restaurant), respectand normele de igiena;
- Asigura o sedere cat mai placuta pentru toti oaspetii, oferind servicii de 5 stele

Cerinte

- Studii medii
- Diploma de calificare in domeniu;
- Persoana proactiva;
- Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;
- Disponibilitate pentru a lucra in doua schimburi (a.m. si p.m);
- Atitudine pozitiva, diplomatie
- Orientare catre client
- Cunostinte de limba Engleza la nivel conversational

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachetul salarial va fi prezentat candidatilor selectati pentru interviu.