Click aici »

Operator tipografie

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
1500 EUR
Tara
France
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Industrie, Productie
Data introducerii
29-01-2019
Data actualizare
01-04-2019

Descrierea postului

Regleaza, monitorizeaza si administreaza o masina cu o simpla, completa presiune (offset, rotogravura, tipogravura, ...), pe o varietate de substraturi (hartie, carton, material plastic, tesatura, metal etc.) in conformitate cu regulile de siguranta si cerintele de productie.

Cerinte

- Sa verifice functionarea unui dispozitiv de siguranta
- Sa selecteze si sa amestece cernelurile in functie de culoarea asteptata si de mediile de imprimat
- Sa se monteaze imprimanta pe masina
- Sa se stabileasca parametrii de imprimare (setare, cernel, presiune cilindru etc.)
- Sa se incarce suportul de imprimare si consumabile
- Sa se realizeze imprimarea si transformarea (densitate, sablon, contururi, ...)
- Sa se prezinte un test pentru a obtine dreptul de a lansa, lansa si monitoriza imprimarea
- Sa se controlaeze un produs finit
- Sa se efectueze o operatiune de intretinere
- Sa se informeze monitorizarea interventiei
- Sa se sprijine si sa se transmita informatiile catre serviciul respectiv

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu net/luna: 1700 euro raportat la 39 ore de lucru pe saptamana
Cazare asigurata si platita de client
Reprezinta avantaj cunoasterea limbii franceze si plecare cu masina personala (dar nu este obligatoriu)
Transportul Romania-Franta este dedus (daca se pleaca cu masina personala se deduce de la 250 ? pana la 300 ?)
Daca se utilizeaza masina personala in Franta (ruta cazare-munca), se aplica un forfetar de 0,15 ?/km

Trimite CV