Click aici »

Operator telesales (part time)

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
04-07-2012
Data actualizare
04-07-2012

Descrierea postului

? Retine clientii care isi declara intentia de a rezilia contractul de servicii incheiat cu ROMTELECOM, respectand procedurile de lucru in vigoare
? Pregateste informatiile necesare procesului de negociere in vederea retinerii clientilor, utilizand bazele de date disponibile in sistemele IT
? Contacteaza clientii care solicita rezilierea contractului de servicii in termenul prevazut in instructiunile de lucru
? Identifica motivul solicitarii de reziliere. Gaseste solutii pentru a pastra clientii in retea si pentru a servi atat in interesul clientilor cat si al companiei. Utilizeaza toate informatiile si resursele disponibile in scopul retinerii clientilor in reteaua Romtelecom
? Identifica corect solicitarile clientilor, ofera raspunsuri profesioniste, se implica activ in rezolvarea problemelor semnalate de clienti, pastrand un ton amabil si profesionist pe toata durata apelului
? Promoveaza produsele si serviciile Romtelecom in toate apelurile eligibile.

Cerinte

? Studii medii/superioare
? Experienta in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii este considerata un avantaj
? Abilitati de negociere si vanzare, abilitati de comunicare, abilitati de ascultare, abilitatea si disponibilitatea de a lucra in echipa, capacitatea de a crea un climat de lucru in echipa, autocontrol, stabilitate emotionala, capacitatea de adaptare a comportamentului si abordare la situatia data, capacitatea de a se adapta cu usurinta la schimbarile metodelor de lucru. Capacitate de a lucra in conditii de stres
? Dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de clienti
? Cunostinte despre produsele si serviciile Romtelecom, cunostinte PC.

Postul este part time si pe perioada. determinata.