Click aici »

Operator Telemarketing

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti
Data introducerii
24-04-2014
Data actualizare
24-04-2014
Confidential
expirat

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (in curs)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- generarea de leaduri (B2B);
- calificarea potentialilor clienti;
- cresterea nivelului de notorietate al produselor si serviciilor companiei;
- updatarea informatiilor in baza de date a companiei;
-sustinerea echipei de vanzari prin realizarea de prezentari,
- implementarea de cercetari referitoare la gradul de satisfactie a clientilor;
- oferirea de feedback/ raspuns la cererile clientilor

Cerinte

- absolvent Facultate Sociologie sau ASE cu specializarea cercetare de piata;
- cunostinte operare PC, MS Word, Excel, Outlook si baze de date, CRM;
- minim 1 an experienta in Marketing Relational, Telemarketing, Direct Marketing;
- cercetare de piata / analiza baze de date;
- experienta intr-o companie furnizoare de solutii software poate fi un avantaj;
- abilitati de analiza si sinteza;
- atitudine responsabila si proactiva fata de munca;
- abilitati de lucru in echipa;
- bune abilitati de comunicare;
- abilitati excelente de prezentare;
- cunostinte avansate de limba engleza.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu atractiv;
- conditii de bonusare in functie de performanta;
- munca la birou;
- perspectiva de dezvoltare