Click aici »

Operator/programator imprimanta/laser

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bacau Bacau
Domeniile ofertei
Productie
Data introducerii
08-01-2021
Data actualizare
08-01-2021

Descrierea postului

- Postul de operator/programator imprimanta/laser presupune in prima faza asimilarea cator mai multe cunostinte din practica, acumularea de experienta in utilizarea echipamentelor imprimanat si laser si implicarea directa in procesul de productie. In functie de evolutia candidatului, postul va presupune sau nu interactiunea directa cu beneficiari, preluarea de comenzi si transmiterea de oferte. Gradul de responsabilitate si puterea de decizie vor creste direct proportional cu avansarea in functie si rezultatele obtinute pe parcurs.
- Operarea echipamentelor de imprimare si  laser
- Pregatirea fiserelor de prelucrare, desen vectorial, proiectare piese si subansambluri, ajustare si executie prin imprimare si debitare sau/si gravare laser
- Executia eficienta sau coordonarea executiei proiectelor conform cu cerintele de calitate impuse de superiori
- Finisarea, asamblarea, si ambalarea produselor prelucrate, daca este cazul
- Estimare consum de materiale, timp de productie si cost
- Asigurarea functionarii optime a masinilor si mentenanta periodica a echipamentului.
- Urmarirea stocului si semnalarea scaderii cantitatilor de materiale sub limita mimina stabilita de superiori
- Respectarea deadline-urilor stabilite de comun acord cu superiorii sau cu beneficiarii direct implicati.
- Mentinerea curateniei si organizarea spatiului de lucru si a echipamentelor
- Sa solicite Managerul Proiectare toate informatiile necesare pentru printare  sau executie obiecte pe laser
-Sa verifice produsele finale
- Sa pregateasca fisiere pentru  print/laser
- Sa lucreze corect cu programele informatice
- Sa foloseasca timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale ori nu sunt dispuse de sefi ierarhici
- Sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca
- Sa sa participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
- Sa sa fie cinstit, loial si disciplinat, dand dovada in toate imprejurarile de o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care vine in contact;
- Sa respecte cu strictete regulile de protectie a muncii si P.S.I. din obiectivul unde desfasoara serviciul;
- Sa acorde ajutor, atat cat este rational posibil, oricarui alt salariat, aflat intr-o situatie de pericol;
- Sa-si insuseasca si sa respecte normele si instructiunile de protectie a muncii si masurile de aplicare a acestora;
- Sa aduca la cunostinta de indata administratorului accidentele de munca suferite de propria persoana sau de alti angajati;
- Sa coopereze cu persoanele cu atributii specifice in domeniul securitatii si sanatatii in munca, atat timp cat este necesar, pentru realizarea oricarei sarcini sau cerinte impuse de autoritate competenta pentru prevenirea accidentelor si bolilor profesionale;
- Sa refuze intemeiat executarea unei sarcini de munca daca aceasta ar pune in pericol de accidentare sau imbolnavire profesionala persoana sa sau a celorlalti colegi sau deteriorarea echipamentelor si utilajelor
- Sa informeze de indata administratorul despre orice deficienta constatata sau eveniment petrecut;
- Sa execute alte activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept.
- Promoveaza imaginea companiei intr-o maniera pozitiva, proactiva si orientata catre client.
- Indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic

Cerinte

- Inteligenta
- Integritate fizica
- Atentie concentrata si distributive, viteza de reactie
- Initiativa
- Memorie vizuala
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Punctualitate
- Aptitudini de invatare continua, flexibilitate si deschidere la nou;
- Aptitudini de comunicare
- Respectarea instructiunilor orale si scrise
- Persoana ordonata si organizata, rezistenta la stres si activitati repetitive;
- Orientare catre detalii si promptitudine in oferirea raspunsurilor;
-Usurinta in manipularea fizica si ordonarea obiectelor in mediul profesional, conformist, ordonat, eficient, spirit practic, sociabilitate, tact, amabilitate.
- Simt creativ dezvoltat cu aplicatii tehnice.
- Dexteritate manuala

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitate de promovare ca si coordinator proiecte sau ofertant in functie de rezultate.
- Rasplata se face direct proportional cu implicarea angajatului in cresterea eficientei lucrului si a calitatii serviciilor oferite.
- Bonusuri de performanta pentru realizarea proiectelor in timp redus in conditiile mentinerii unei calitati impecabile a produselor finite.
- Bonusuri pe proiect.

Trimite CV