Click aici »

Operator print digital

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Arad
Domeniile ofertei
Publicitate/PR, Productie, Arhitectura/Design
Data introducerii
11-10-2017
Data actualizare
11-10-2017

Descrierea postului

Sigur, te intrebi ce vei face efectiv:
- Desigur vei prelucra imagini in Corel Draw si Corel Photo-Paint;
- Vei realiza procesari tehnice, bitmap sau vectoriale, scanare imagini, prelucrare imagini, realizare de colaje bitmap sau vectoriale;
- Vei evectua incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice: print, laminare, brosare etc;
- Vei realiza operatiuni de tiparire conform graficii in formatele A3, A4, alb-negru/color, precum si a celor de print format mare (A0+,...-B2);
- Vei pregati materialele si vei printa pe diferite echipamente digitale, tipar digital, plotter etc.
- Vei realiza operatiuni de finisare a materialelor printate (spiralare, biguire, taiere);
- Vei opera si vei asigura buna functionare a aparatelor si echipamentelor;
- Chiar vei identifica clienti noi/oportunitati de dezvoltare;
- Vei fi implicat in diverse activitati ale firmei.

Cerinte

Cautam persoane motivate, corecte, dinamice si organizate.
Cum stii ca te cautam:
- Ai experienta de cel putin un an pe un post similar?
- Ai cunostinte de print digital si Corel Draw/ Adobe Illustrator?
- Ai cunostinte de retelistica?
- Esti atent la detalii?
- Ai excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa?
- Ai initiativa, esti serios si prompt?
- Ai capacitate de lucru sub presiunea unor termene limita?
- Ai capacitate mare de invatare?

Oferta (bonusuri, beneficii)

Noi iti oferim:
- Un mediu de lucru placut;
- Echipa tanara, dinamica si creativa;
- Cursuri specifice pentru a ajuta la cresterea ta;
- Posibilitate de crestere.

Trimite CV