Click aici »

Operator la masini - unelte cu comanda numerica

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Barlad Barlad
Domeniile ofertei
Productie, Inginerie, Industrie
Data introducerii
05-09-2018
Data actualizare
05-01-2019

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 4 intrebari.

Descrierea postului

Operatorul la masini - unelte cu comanda numerica se ocupa in principal cu aprovizionarea locului de munca cu materiale si semifabricate, aprovizionarea locului de munca cu SDV-uri, studierea documentatiei de executie, programarea masinii unelte cu comanda numerica - stabilirea originii coordonatelor, reglarea initiala a masinii unelte cu comanda numerica, reglarea statica a sculelor si montarea dispozitivelor de fixare, prelucrarea lotului de piese, controlul pieselor executate pe masini unelte cu comanda, depozitarea si expeditia pieselor prelucrate, asigurarea functionarii masinilor-unelte cu comanda numerica, planificarea activitatii proprii si organizarea locului de munca, precum si cu organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii la locul de munca.

Cerinte

2.1 - Studii
2.1.1 - Pregatirea profesionala de specialitate (PPS - SVP): 4 < 6 (este necesara o pregatire intre trei luni si doi ani inclusiv);
2.1.2 - Studii superioare: conform codificarii COR, nu sunt necesare;
2.1.3 - Studii medii: Scoala de Arte si Meserii, domeniul Mecanica;
2.1.4 - Studii generale: scoala generala;
2.1.5 - Alte studii, cursuri si specializari: in cazul in care nu indeplineste conditiile de studii medii, se poate accepta absolvirea unui curs de calificare in meseria ?Operator la masini - unelte cu comanda numerica?;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Trimite CV