Click aici »

Operator finisaje - ghilotina- tipografie

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Productie
Data introducerii
27-12-2015
Data actualizare
27-12-2015

Descrierea postului

Experienta in executarea de operatii de finisare a materialelor publicitare:
- operatii de finisare si imbinare a materialelor (plastifiere, rotunjire colturi carti de vizita, biguire, faltuire, brosare, finisare mape de prezentare, finisare calendare, confectionat scoarte manual, confectionat cutii si pungi);
- alte operatii specifice finisarii materialelor publicitare.

Capacitate de lucru sub presiunea unor termene limita;

Persoana responsabila, organizata, atenta la detalii.
Cerinte
- efectuare de operatii de finisare a lucrarilor realizate in tipografie;
- finisari materiale tiparite, biguiri, faltuiri, ambalare etc.
- utilizarea diferitor utilaje de finisare.

Executarea finisarii lucrarilor tipice intr-o tipografie (capsare, biguire, faltuire, spiralare, perforare, lipire,confectionat scoarte manual, confectionat cutii si pungi )

- experienta ghilotina consituie un avantaj.

Experienta de minimum 1 an intr-un job similar;

Cerinte

- studii medii
- experienta anterioara in domeniu
- seriozitate, implicare
- disponibilitate de a sta peste program