Click aici »

Operator facturare SAP- BOLINTIN

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Transport/Distributie
Data introducerii
31-10-2008
Data actualizare
31-10-2008

Descrierea postului

-  Operare SAP (intrari, iesiri, custodii, retururi);
-  Gestionare informatii aferente gestiunii bunurilor (NIR-uri, avize, AWB-uri);
-  Procesarea scriptica a comenzilor solicitate de catre reprezentantii clientului si furnizarea informatiilor solicitate de catre acestia (expeditii, receptii, verificari stocuri);
-  Avizarea marurilor receptionate/expediate;
-  Procesarea comezilor de transport aferente iesirilor, prin tool-urile specifice (DHL, CARGUS);
-  Gestionarea rapoartelor de neconformitate.

Cerinte

-  Software: MS Office, Outlook, Internet Explorer;
-  Engleza: mediu (avantaj);
-  cunostinte SAP (avantaj);
- Capacitate de de lucru sub stres;
- Orientare catre client;
- Gandire analitica;
- Precizie si calitate in executie;
- Capacitate decizionala;
- Mod de lucru logic si procedural.