Click aici »

Operator DTP/Grafician

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Productie
Data introducerii
08-08-2014
Data actualizare
00-00-0000
Confidential
expirat

Descrierea postului

Cautam oameni nici prea-prea, nici foarte-foarte. Colegul nostru trebuie sa aiba:

- cunostinte solide teoretice si practice de DTP
- viteza de lucru in Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator;
- minim 2 ani experienta intr-o agentie de publicitate sau productie publicitara;
- spirit practic pronuntat, capacitate de organizare a muncii proprii si de respectare a termenelor de finalizare a proiectelor;
- capacitate de lucru in echipa, rezistenta la lucrul sub presiune;
- atitudine proactiva si respect fata de companie, colegi si clienti.

Cerinte

- elaborare layout conform cerintelor clientilor (creatie identitate vizuala,brosuri, pliante, afise );
- machetare diverse materiale promotionale (afise, pliante, brosuri, calendare, mape de prezentare, cataloage produse etc);
- prelucrare / ajustare / retus / scanare imagini;
- pregatirea documentelor pentru tipar digital, tipar offset, serigrafie, tampografie, gravura, etc.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu atractiv
- Telefon de serviciu
- Decontare transport
- Bonusuri de performanta.