Click aici »

Operator dispecer

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
300 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
12-05-2009
Data actualizare
12-05-2009

Descrierea postului

- sa cunoasca in detaliu modul de operare cu echipamentele din dotarea dispeceratului
- sa cunoasca consemnele de la obiectivele monitorizate si modul de actiune in cadrul semnalarii unor evenimente
- consemnarea in registrul special desemnat, evenimentele semnalate, in ordinea producerii lor si modul de solutionare a acestora
- tine permanent legatura cu persoana care asigura continuitate si control asupra activitatii specifice, precum si cu echipajele de interventie
- transmite operativ orice probleme tehnice ce apar la sistemele din dotare
- urmareste disciplina in reteaua radio si intervine pentru respectarea regulilor stabilite.
- la producerea unor evenimente deosebite, ia masuri pentru anuntarea politiei, pompierilor sau dupa caz organele abilitate
- sa nu permita accesul in dispecerat decat persoanele special desemnate in acest sens
- sa se preocupe permanent de ridicarea nivelului de pregatire profesionala si sa respecte normele de disciplina si ordine interioara stabilite de catre conducerea societatii sau de catre beneficiar
- sa respecte intocmai FISA POSTULUI

Cerinte

- sa aiba cunostinte de specialitate
- experienta in acest domeniu ( cel putin 3 ani )
Avantaj: daca s-a lucrat cu diferite modele de dispecerat

Oferta (bonusuri, beneficii)

Lucrul intr-o companie de prestigiu cu un colectiv de inalt profesionalism in acest domeniu
Posibilitati de avansare in functie de abilitatile profesionale.