Click aici »

Operator copiator

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Comert
Data introducerii
27-11-2014
Data actualizare
27-11-2014
Confidential
expirat

Descrierea postului

- Efectuarea functiilor reprografice de baza
- Operarea imprimantelor si copiatoarelor de productie ? configurarea setarilor de procesare a lucrarilor, administrarea seriilor de lucrari, procesarea fisierelor si tiparirea lucrarilor.
- Curatarea si intretinerea echipamentelor atunci cind este necesar
- Livrarea lucrarilor efectuate
- Deschiderea unui simplu fisier pentru vizionare
- Mutarea fisierului in coada de asteptare pentru imprimare
- Diagnosticarea si corectarea problemelor referitoare la calitatea imaginii
- Utilizarea functiilor de baza ale echipamentelor cum ar fi realizarea operatiunilor simple de tiparire, transmitere fax, fax prin internet, scanare pe internet, scanare pe email
- Scanarea materialelor (originale) si transformarea in formate digitale
- Stocarea fisierelor de documente prin intermediul retelei sau a mijloacelor electronice
- Identificarea problemelor si intretinerea echipamentelor de productie
- Administrarea inventarului, actualizarea comenzilor si stocurilor.

Cerinte

- Persoana dinamica, organizata, serioasa, responsabila, cu bune abilitati de lucru in echipa.
- Aptitudini foarte bune de operare PC
- Cunoasterea foarte bine a programelor MS OFFICE, INTERNET EXPLORER
- Reprezinta avantaj cunoasterea programelor de editare PHOTOSHOP, COREL

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se vor discuta la interviu