Click aici »

Operator Call-Center

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti
Data introducerii
10-04-2014
Data actualizare
10-04-2014

Descrierea postului

Responsabilitatea operatorului este de a prelua telefonic cererile clientilor si de a lua legatura cu prestatorii de servicii, parteneri ai companiei, cu care aceasta are contract, in vederea solutionarii cererii clientului.

Cerinte

- Excelente abilitati de comunicare si orientare catre client
- Buna cunoastere a limbii romane, dictie, amabilitate si timbru placut in conversatie
- Atentie la detalii si atitudinea de "orice este posibil" fata de clienti, membrii clubului
- Limba engleza stapanita la nivel mediu spre avansat, candidatul trebuie sa poata sustina o conversatie in limba engleza
- Atitudine pozitiva si stapanire de sine in conversatiile cu membrii exigenti
- Deschidere si flexibilitate de a rezolva solicitarea clientului, chiar daca domeniul in care este efectuata cererea membrului nu este inca in baza de date a companiei, acest lucru presupunand cautarea unui prestator capabil de a satisface exigentele membrului
- Experienta in call-center constituie avantaj
- Cunoasterea altor limbi straine constituie avataj

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere profesionale pe termen lung, in cadrul unei echipe tinere si mediu de lucru placut
- Program in ture (24/48), acesta fiind stabilit luandu-se in considerare preferintele fiecarui operator
- Pachet salarial atractiv