Click aici »

Operator call-center

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
29-10-2009
Data actualizare
16-05-2017

Descrierea postului

- preluarea apelurilor telefonice ale clientilor (posesori de carduri si reprezentanti ai institutiilor-client) si solutionarea problemelor semnalate de acestia privind cardurile si tranzactiile aferente, ATM, etc, prin furnizarea de informatii si suport tehnic permanent;
- oferirea de informatii corecte si actualizate clientilor;
- inregistrarea tuturor apelurilor in aplicatia dedicata;
- monitorizarea diferitelor interfete din sistem;
- procesare fisiere respectand SLA;
- preluare si transmitere sesizari/informari via e-mail;
- inregistrarea reclamatiilor din partea clientilor si rezolvarea acestora la nivelul lor de competenta sau escaladarea sesizarilor si urmarirea procesului pana la finalizarea acestora;

Cerinte

- studii superioare absolvite sau in curs (de preferinta, tehnice);
- cunostinte de operare PC (Microsoft Office - Word, Excel, E-mail);
- calm si stapanire de sine, atentie la detalii, atentie distributiva;
- persoana responsabila, amabila, cu spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;
- cunostinte medii de limba engleza;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- se asigura training de pregatire pentru postul ocupat, in raport cu specificul activitatii desfasurate;
- pachet salarial motivant, cu tichete de masa;
- program de lucru in ture (inclusiv ture de noapte).