Click aici »

Operator Call Center

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Serviciu clienti
Data introducerii
03-08-2015
Data actualizare
26-02-2016

Descrierea postului

Campaniile derulate NU presupun vanzarea de produse sau servicii. Obiectivele pot fi: colectarea datelor, actualizarea unor informatii, invitarea prospectilor la un eveniment, informarea acestora cu privire la o oferta, stabilirea de intalniri.
Responsabilitati:
- generarea zilnica a unui numar de apeluri
- colectarea datelor pe baza unui script
- notarea cu acuratete a informatiilor furnizate de conlocutor, in rapoarte excel
- atingerea obiectivului lunar stabilit pentru fiecare proiect.

Cerinte

Candidatul/Candidata ideal(a) trebuie sa fie o persoana serioasa si responsabila, care odata ce se angajeaza intr-un proiect sa il duca pana la capat, cu experienta anterioara in colectarea datelor sau telemarketing. Prezinta avantaj daca a mai fost implicat intr-o activitate de call center si un avantaj mai mare daca a mai promovat pana acum orice produs IT.

Este importanta o foarte buna cunoastere a limbii romane, vorbita si scrisa.

Este esential sa se sa se simta confortabil si relaxat intr-o convorbire telefonica, sa aiba o voce placuta, cursivitate in idei si fluenta in vorbire. De asemenea, sa fie dispus sa adapteze discursul la o discutie mai tehnica daca este cazul. (se vor oferi training-uri).
Sa aiba cunostinte si abilitati bune de utilizare PC si de a folosi Microsoft Office (Excel, Word, PPT).

Cautam o persoana dinamica, foarte comunicativ si dornica sa-si atinga obiectivele.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu fix
- bonus pentru atingerea si depasirea target-ului
- training oferit de client