Click aici »

Operator calculator-asistent vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
26-04-2015
Data actualizare
16-06-2015
Confidential
expirat

Descrierea postului

Asistent vanzari-operator calculator
Atributiuni :
-Opereaza cu soft-ul personalizat al companiei
-Intocmeste documente aferente vanzarii
-Introducerea ?i validarea datelor Ón sistemul informatic
-Actualizeaza baza de date a companiei;
-Promovarea si vinderea produselor firmei
-Colaboreaza cu ceilalti membri ai echipei din departamentul de vanzari si din departamentele adiacente
-Crearea, mentinerea si dezvoltarea contactului/relatiei cu clientii
-Intocmirea , pregatirea si urmarirea ofertelor clientilor, negocierea conditiilor de plata conform politicii companiei

Cerinte

Seriozitate, corectitudine, responsabilitate; - Aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare,negociere si vanzare. Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office, Internet
Nivel studii: cel putin nivel liceal, preferabil studii universitare finalizat
Cunostinte de limba Engleza, nivel conversational (cunoasterea de alte limbi straine prezinta un avantaj)