Click aici »

Ofiter recuperari creante / Head of department

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Legal/Avocati/Notari, Finante/Contabilitate
Data introducerii
28-08-2013
Data actualizare
28-08-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 2 intrebari.

Descrierea postului

Contactare telefonica a debitorilor.

In functie de caz , deplasarea la debitori.
Preluare apeluri de la debitori si convingerea acestora de a-si achita creantele.

Negocierea termenelor de plata ?i reesalonari.

Managementul comportamentului de plata al clientilor din portofoliul alocat

Negociaza telefonic cu clientii plata debitelor inainte de demararea procedurilor juridice

Informarea clientilor cu privire la desfasurarea dosarului de recuperare pe cale amiabila.

Intelegerea spetelor pentru a putea sustine cauza clientului.

Cerinte

Abilitati de comunicare deosebite.

Creativitate , responsabilitate si dorinta de afirmare.

Buna organizare , abilitatea de a lucra in echipa si individual

Experienta in recuperare datorii - 6 luni reprezinta un avantaj

Studiile juridice reprezint? un avantaj.

Abilitatea de a negocia atat prin telefon cat si direct.

Atitudine pozitiva, abilitatea de a se mobiliza si de a-i mobiliza pe altii;

Redactarea notificarilor catre debitori

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu fix si bonus pentru activitatea de colectare

Telefon , masina pentru deplasarea la debitori

Mediu de lucru placut intr-o echipa dinamica , tanara si de profesionisti

Posibilitati de dezvoltare a carierei