Click aici »

Ofiter colectare creante

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Serviciu clienti
Data introducerii
07-03-2018
Data actualizare
08-05-2018

Descrierea postului

Vei contacta debitorii in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite;
Vei solicita la fiecare apel de inbound sau outbound eligibil termene de plata ferme ale sumelor datorate;
Vei gestiona portofoliul de debitori alocati din punct de vedere al recuperarii creantelor si vei propune si negocia variante de achitare a restantelor;
Vei prelua apelurile si vei informa debitorii despre valoarea debitelor, termenele de plata, modalitatile de plata, locatiile de plata, clauzele contractuale, masurile restrictive in cazul neplatii,  intr-o maniera politicoasa si profesionala;
Vei colabora cu celelalte departamente si vei transmite acestora reclamatiile sau cererile debitorilor din aria sa de competenta in acord cu procedurile inter-departamentale.

Cerinte

Esti absolvent de studii medii/superioare;
Esti atent la detalii;
Ai abilitati de negociere;
Ai abilitati de organizare;
Ai abilitati de persuasiune;
Esti orientat catre rezultat;
Ai abilitati bune de comunicare;
Cunosti limba engleza la un nivel mediu;
Ai cunostinte Microsoft Office - nivel mediu;

Experienta anterioara in activitatea de colectare creante, reprezinta un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Bonus in functie de performanta;
Posibilitati de dezvoltare profesionala;
7Card, Bookster;