Click aici »

Office Assistant

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
07-10-2008
Data actualizare
07-10-2008

Descrierea postului

- r?spunde cu amabilitate la telefon, direc?ioneaz? apelurile primite c?tre persoanele vizate ?i furnizeaz? solicitan?ilor informa?ii cu caracter public privind compania.
- efectueaza traduceri de texte/documente care sunt necesare si sunt in legatura cu necesitatile organizatiei
- actualizeaza baza de date a companiei cu informatiile aparute in media despre companiile ce activeaza in domeniul sau in domenii de activitate inrudite cu cel al Provus
- inregistreaza toate documentele oficiale trimise sau primite de companie
- organizeaza si redacteaza corespondenta zilnica a firmei
- intocmeste si trimite scrisori oficiale, faxuri, mailuri etc
-asigura fluxul informational interdepartamental
- face rezervari cazare, transport, etc
- atributii adminstrative
- activitati de protocol
- pastreaza confidentialitatea asupra tuturor datelor si documentelor despre care ia la cunostinta voluntar sau involuntar, datorita indatoririlor profesionale.

Cerinte

-studii superioare
-cunostinte excelente de limba engleza (vorbit, scris, citit)
-cunoasterea pachetului MS Office
-buna capacitate de comunicare si relationare interpersonala
-flexibilitate si spirit organizatoric
-abilitati de ascultare si deschidere
- potential superior de invatare si adaptare la sarcini diverse
- persoana dinamica, cu atitudine pozitiva fata de sarcini si responsabilitati
- experienta anterioara intr-un post similar constituie un avantaj