Click aici »

Muncitori necalificati pentru turnatorie in Franta

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Tara
France
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
01-04-2019
Data actualizare
24-07-2019

Descrierea postului

RECRUT?M MUNCITORI TURN?TORIE PENTRU FRAN?A

DETALII OFERT?
Operatiuni de executat pentru un post in turnatorie:
- Piesele brute turnate necesita cateva ajustari pentru finisarea generala.
- Dupa scoaterea din matrice si inlaturarea sistemului de turnare, este necesar sa se inlature surplusul.
- Fisa pentru meseria de otelar/turnator se refera la persoanele care lucreaza la turnarea in matrice a materialului topit pentru obtinerea pieselor.
- Nevoile noastre se refera la operatorii care, odata piesele turnate, asigura pregatirea si finisarea pieselor inainte de vopsire.
- Este adevarat ca atunci cand piesele ies din matrice, ele prezinta defecte (bule, lipsuri sau surplus de material).
- Trebuie deci polizate, debavurate, umplute gaurile cu mastic/chit, slefuite. Pe scurt, piesele trebuie finisate.

Definitia posturilor:
Turnare
Turnarea este operatiunea care, in topitorie, si in general in metalurgie, consta in scoaterea metalului topit din aparatul de fuziune sau introducerea materialului topit in matrice.
Debavurarea
Debavurarea este operatiunea care in topitorie, consta in eliminarea bavurilor de metal, care s-au solidificat la nivelul imbinarii intre cele doua parti ale formei. Operatiunea se face de obicei prin polizare.
Indepartarea
Operatiunea care consta in a face sa dispara bavurile, surplusul de material, adesea de grosime mica, inestetic si taios, care provine din operatiunea precedenta, cea de turnare in matrice, in mod deosebit.
Metalizarea
Metalizarea este o operatiune care consta in acoperirea suprafatei unei piese sau a unui obiect nemetalic cu un strat subtire de metal.
Polizarea
Polizarea este operatiunea prin care se elimina din piesa metalica diverse imperfectiuni de suprafata cu ajutorul unui polizor. Operatia se realizeaza cu ajutorul  unui polizor. In topitorie este o operatie practic obligatorie pentru indepartarea bavurilor din planul de imbinare.
Turnare in matrice
Operatiune care consta in varsarea unui lichid/topitura sau a unei paste intr-o forma goala, lichid sau pasta care pastreaza forma matricei dupa solidificare.

Cerinte

Nu se cere experienta in domeniu, in schimb se cere seriozitate si dorinta de a invata. Formarea se face la locul de munca.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu net/luna: 1400 ?
Cazare asigurata
Reprezinta avantaj cunoasterea limbii franceze si plecare cu masina personala
Transportul Romania-Franta este platit (daca se pleaca cu masina personala se deduce de la 250 ? pana la 300 ?)
Daca se utilizeaza masina personala in Franta (ruta cazare-munca), se aplica un forfetar de 0,15 ?/km