Click aici »

Medical representative/ reprezentant medical

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
15-06-2010
Data actualizare
17-12-2010

Descrierea postului

Promovarea in mod etic a produselor companiei
Realizarea numarului de vizite si a targetelor de vanzari asociate postului ocupat.

Administrarea eficienta a zonei/ zonelor alocate
Participarea la difertite evenimente pentru promovarea produselor
Intocmirea, impreuna cu managementul, a rapoartelor bazate pe informatii reale culese din piata.

Cerinte

Studiile superioare finalizate sau in curs in aria medicala (preferabil ortopedie sau medicina sportiva) sau kinetoterapie.
Experienta minima in domeniul promovarii medicale/farmaceutice reprezinta un avantaj.

Capacitatea de a invata caracteristicile produselor si a le prezenta intr-un mod coerent, clar si eficient.
Abilitati dezvoltate de comunicare si relationare cu specialisti din domeniul medical.

Seriozitate, onestitate si responsabilitate.

Orientare catre indeplinirea targetului stabilit la nivelul companiei.
Cunostinte medii de operare PC (pachet MS Office) si limba engleza. Cunoasterea si a limbii spaniole poate constitui un avantaj.

Permis de conducere cat. B cu experienta reala si fara antecedente.