Click aici »

Mecanic Intretinere Utilaje

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Drobeta T. Severin Drobeta T. Severin
Domeniile ofertei
Reparatii/Service
Data introducerii
27-02-2009
Data actualizare
27-02-2009

Descrierea postului

Participa si raspunde de efectuarea activitatilor de intretinere si reparatiii din punct de vedere mecanic, hidraulic si pneumatic, in conformitate cu standardele tehnice, de calitate si de prescriptiile din documentatia tehnica a utilajelor si echipamentelor tehnice de proces - asigurand realizarea planului de productie la parametrii de calitate prevazuti in specificatii si atingand obiectivele de randament si maxima securitate stabilite de catre conducerea companiei

Principalele responsabilitati:
- Efectueaza interventiile pentru intretinerea preventiva a echipamentelor tehnice
- Participa la interventiile operative si de intretinere curenta a echipamentelor tehnice
- Actioneaza in functie de necesitate in cazul aparitiei unor avarii tehnice si intervine pentru repunerea in functiune a echipamentelor in caz de incident neprevazut sau avarie
- In caz de incident asigura depanarea totala a echipamentului
- Participa la intocmirea procedurilor de interventie si intretinere a echipamentelor tehnice
- Respecta conditiile de siguranta si igiena, in conformitate cu regulamentele interne si standardele in vigoare

Cerinte

Serios, responsabil, devotat, cu capacitate de invatare si adaptare, costiincios, cu experienta.
1. Executa lucrari de reparatie si intretinere la mijloacele de productie (inclusiv ale utilajelor intreprinderii), conform planurilor de revizie existente.
2. Ia masuri privind intretinerea administrativa si mentenanta conform instructiunilor venite de la superior