Click aici »

Marketing Assistent

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Drobeta T. Severin Drobeta T. Severin
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
27-02-2009
Data actualizare
22-04-2009

Descrierea postului

- Analizeaza si a concepe strategii de promovare online
- Managementul campaniilor (livrarea efectiva a elementelor), personalizarea acestora pentru grupuri speciale de destinatari, integrarea rezultatelor campaniei in sisteme de tip CRM, managementul, intretinerea si analiza bazelor de date rezultate pentru obtinerea de informatii despre campanie si despre grupul-tinta.
- Utilizeaza si implementeaza SEO si SEM
- Activitati de copywritinig, advergaming si viral marketing pentru site-urile companiei
- Identificarea potentialilor parteneri, cercetarea pietei, supervizarea desfasurarii planului de promovare
- Mentine legatura cu clientii actuali ai companiei si participa activ pentru stabilirea de noi contacte cu potentiali parteneri, implicarea in echipa

Cerinte

- Studii superioare (finalizate sau in curs);
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Responsabilitate, capacitate organizatorica, orientare spre rezultate, atentie la detalii, spirit de echipa;
- Cuno?tin?e de operare PC (MS Office) la nivel mediu;
- Cunostinte solide in domeniile advertising si comunicare in mediul online.