Click aici »

Manager zonal de vanzari

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Vanzari, Management/Consultanta
Data introducerii
28-11-2011
Data actualizare
28-11-2011

Descrierea postului

8.1 organizeaz?, coordoneaz? ?i verific? activ activitatea echipelor de vnz?ri;
8.2 asigur? derularea corespunz?toare a activit??ii de promovare a produselor firmei n regiunea alocat?;
8.3 ntocmirea rapoartelor lunare de vnz?ri ?i transmiterea acestora c?tre managerul general de vnz?ri;
8.4 monitorizarea politicii de credite a firmei;
8.5 monitorizarea debitorilor ?i a clien?ilor r?u platnici cu care firma a derulat ?i / sau deruleaz? n continuare rela?ii contractuale;
8.6 organizeaz?, coordoneaz? ?i verific? activitatea de gestionare a conturilor clien?i de c?tre for?ele de vnzare, sintetiznd informa?iile actualizarea zilnic? a arhivei clien?i;
8.7 monitorizeaz? modul de derulare a rela?iilor contractuale cu clien?ii fideli ai firmei;
8.8 rezolvarea la timp a litigiilor ap?rute la livrarea comenzilor sau la ntrzierea pl??ii facturilor;
8.9 organizarea unor ntlniri bilunare cu echipele de vnz?ri din regiunea alocat?;
8.10 organizarea programului lunar al echipelor de vnz?ri;
8.11 organizarea ?i coordonarea activit??ilor de participare a firmei la trgurile ?i expozi?iile de profil, din regiunea alocat?;
8.12 identificarea ?i selectarea cele mai potrivite canale media, locale, de difuzare a mesajelor publicitare.

Cerinte

11. Competen?a profesional?:

11.1. Preg?tire: economic?, certificat? de diplom? de absolvire a unei institu?ii de nv???mnt superior;
11.2. Experien??: minimum 3 ani ntr-un post asem?n?tor;
12.. Cuno?tin?e profesionale:
12.1. cunoa?terea particularit??ilor produselor ce fac obiectul comercializ?rii;
12.2. cunoa?terea legisla?iei n domeniul comercial;
12.3 .cuno?tin?e n domeniul negocierii contractelor comerciale
1.3. Calit??i ?i aptitudini manageriale:
- inteligen??;
- dinamism; - capacitatea de a conduce;
- rezisten?? fizic? ?i nervoas?; - abilitate n a conduce oamenii;
- capacitate de analiz? ?i sintez?; - spirit de organizare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru dinamic si placut
Salar peste medie format din salar fix + diurna+ bonusuri din procentul de vanzari
Masina de serviciu, telefon mobil, laptop
Cazare asigurata
Training de specialitate.