Click aici »

Manager Vanzari Contanta GarduriMD

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
01-02-2021
Data actualizare
01-02-2021

Descrierea postului

- Promoveaza, oferteaza si vinde porti, portite, panouri de gard si accesorii;
- Identifica oportunitatile de pe piata in scopul atragerii de clienti noi;
- Mentine relatia cu clientii deja existenti;
- Negocierea conditiilor de livrare, modalitatilor de plata, termenelelor de livrare, respectand procedurile companiei;
- Intocmirea ofertelor;
- Urmarirea executiei, livrarea comenzilor;
- Asigurarea suportului, consilierea comerciala si asistenta tehnica a clientilor;
- Furnizeaza clientilor informatii despre companie si produsele vandute de aceasta.

Cerinte

- Studii medii sau superioare;
- Experienta in vanzari ofertare din domeniul constructii este un avantaj;
- Cunostinte operare PC (Pachet Office, Windows, Internet);
- Experienta relevanta in managementul si dezvoltarea vanzarilor
- Capacitate de planificare, organizare si sinteza;
- Frecventa pentru deplasari la locatia clientiilor;
- Lucrul cu clientii actuali;
- Permis de conducere cat. B;
- Capacitate de comunicare si relationare cu clientii;
- Spirit de initiativa si integritate;
- Gandire comerciala, initiativa, putere de analiza si sintetizare a informatiilor, eficienta, independenta si responsabilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Remunerare competitiva salariu fix + %;
- Sistem de bonusare in functie de indicatorii de performanta;
- Avantajul de a lucra intr-o echipa tanara si ambitioasa, aflata in continua expansiune.