Click aici »

Manager Vanzari agentie Cluj

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Industrie
Data introducerii
22-03-2015
Data actualizare
22-03-2015

Descrierea postului

Profil candidat:

- Experienta in vanzari si in managementul vanzarilor (coordonarea unei echipe de agenti de vanzari)
- Studii superioare ? de preferat background tehnic (absolvent de inginerie, fizica) sau absolvent de economie / comunicare (atata timp cat are experienta in vanzari)
- Permis de conducere categoria B
- Foarte bune abilitati de organizare, spirit de echipa
- Foarte bune abilitati de utilizare a computerului
- Spirit dinamic, sociabil, dornic de afirmare
- Flexibilitate, bun comunicator
- Domiciliul in Cluj (zona Cluj)
- Limba engleza

Cerinte

Cerinte specifice:

- Crearea, coordonarea, dezvoltarea si motivarea unei echipe de 3 agenti de vanzari - filiala Data Control Cluj (judetele Cluj, Alba, Mures, Bistrita Nasaud, Salaj, Bihor, Maramures, Satu Mare)
- Disponibilitate pentru deplasari in zona mai sus amintita impreuna cu agentii de vanzari pe care ii coordoneaza
- Valorificarea oportunitatilor de afaceri:
1. Dezvoltarea portofoliului de clienti
2. Identificarea zonelor cu potential pentru dezvoltarea afacerii
3. Dezvoltarea relatiilor parteneriale cu clientii prin intalniri periodice, consultanta
4. Identificarea noilor tendinte de pe piata, prezentarea echipamentelor si serviciilor furnizate
5. Ofertare tehnica si financiara, negocierea contractelor si a termenelor contractuale
6. Urmarirea contractelor in derulare: livrari, instalari, service, incasari, post-vanzare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta/Beneficii:

- Pachet salarial motivant in functie de cunostinte
- Bonusuri salariale in functie de vanzari
- Autoturism de serviciu si uz personal, telefon mobil
- Specializari in strainatate la producatori
- Oportunitati de dezvoltare profesionala