Click aici »

Manager transport marfa

Liceu, Scoala postliceala, Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Transport/Distributie, Serviciu clienti, Achizitii/Logistica
Data introducerii
25-11-2014
Data actualizare
25-11-2014

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Liceu

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Coordonarea activitatii de transport international
Coordonarea intermedierii dintre clienti si caraus
Preluarea si rezolvarea cererilor din partea clientilor.
Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor cu ajutorul burselor de transport si a carausilor cunoscuti din experienta proprie
Redactarea comenzilor de transport si urmarirea marfurilor pana la destinatie
Coordonarea echipei din subordine in atingerea obiectivelor stabilite.
Vine cu idei noi in promovarea serviciilor de transport.
Marirea portofoliului de clienti (criteriu de selectie)

Cerinte

Obiogatoriu:
cunostinte in lucru cu Bursele de transport respectiv: GeoTrans, Mercatrans, WTrans, Timocom sau Telerout etc.
Experienta in dispecer transport.
Experienta in coordonarea transporturilor rutiere.
Experienta in coordonarea unei echipe.
Atestat persoana desemnata sa conduca activitati de transport.
Cunostinte lb. straine obligatoriu engleza, reprezinta avantaj germana, franceza sau maghiara.
Candidatul ideal este o persoana: proactiva, dinamica, comunicativa, cu atentie distributiva, orientata catre rezultat, cu abilitati de negociere, rezistenta la stres.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se va discuta in urma interviului.