Click aici »

Manager tehnic transport

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Transport/Distributie
Data introducerii
28-10-2016
Data actualizare
28-10-2016

Descrierea postului

Responsabilitati:
Conduce intreaga activitate administrativa de transport din cadrul companiei;
Coordoneaza echipa din subordine ( se ocupa de organizarea structurii de personal necesara desfasurarii activitatii de transport si asigura pregatirea continua a acestora);
Se ocupa de mentinerea unui climat functional in cadrul departamentului de transport (proceduri de lucru, evaluarea activitatii);
Asigura gestionarea  eficienta a resurselor si monitorizeaza modul de exploatare a acestora(deconturi de cheltuieli, taxe, etc);
Asigura respectarea prevederilor legale in relatiile cu institutiile statului si cele contractuale in relatia cu partenerii;
Dezvolta si coordoneaza baza de date cu privire la managementul transportului in companie.
Negociaza conditiile, optimizand costurile de transport cu tertii;
Se preocupa de respectarea tuturor actelor normative in vigoare privind transportul rutier de marfuri.

Cerinte

Cerinte:
Absolvent de studii superioare cu profil economic sau tehnic
Experienta in domeniul logistica/transport de minim 2 ani;
Experienta manageriala de minim 4 ani;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Cunostinte solide de operare PC: Word, Excel, Power Point;
Permis auto categoria B;
Referinte impecabile.

Abilitati:
Abilitati de analiza, sinteza si negociere;
Abilitati foarte bune de comunicarea si interrelationare;
Abilitati foarte bune de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor;
Abilitati de a lucra la proiecte multiple, multitasking;
Spirit de echipa, dorinta de a promova interesele societatii;
Atentie la detalii, dinamism, viteza de reactie, gandire logica si structurata;
Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor de natura tehnica;
Capacitatea de a lucra rapid si eficient in conditii de stres si in raport cu termenele limita;
Proactivitate, perseverenta, dinamism;
Integritate si onestitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
Pachet salarial motivant;
Masina de serviciu;
Training permanent;
Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de success.