Click aici »

Manager Site Constructii

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Oras(e)
Alba Iulia Alba Iulia
Domeniile ofertei
Constructii/Imobiliare
Data introducerii
08-12-2010
Data actualizare
08-12-2010

Descrierea postului

- Coordoneaza toate activitatile din site-ul de constructii, asigurand realizarea unui proiect ce respecta toate normele de calitate si proiectele tehnice;
- Este responsabil pentru ansamblul lucrarilor din site-ul de constructii, coordonand echipa din site (constructori, ingineri, controlori de calitate, diriginte de santier etc);
- Monitorizeaza permanent activitatile din site si ia masuri corective atunci cand acestea se impun;
- Supervizeaza si conduce activitatile contractorilor de pe site, precum si intalnirile care au loc pe site in legatura cu proiectul de constructii;
- Ia masurile necesare in vederea respectarii termenelor limita de predare a lucrarilor din cadrul proiectului de constructii;
- Pastreaza legatura cu managementul proiectului pe durata desfasurarii proiectului;
- Conduce activitatea de pe site-ul de constructii, toti ceilalti coordonatori de activitati raportandu-i direct lui.

Cerinte

- Absolvent al Facultatii de Constructii ;
- Experienta minim 5 ani, in pozitii de management site-uri constructii, in proiecte rezidentiale de constructii, inclusiv infrastructura (utilitati drumuri etc);
- Competente specifice in management de proiecte;
- Bune cunostinte de bugetare in constructii;
- Bune abilitati de comunicare;
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte foarte bune in MS Project si MS Office;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru calatorii frecvente.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Posibilitatea de a activa intr-o companie multinationala;
- Implicarea intr-un proiect de anvergura.