Click aici »

Manager resurse umane

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Resurse umane
Data introducerii
27-08-2010
Data actualizare
27-08-2010

Descrierea postului

- coordoneaza activitatea de management a resurselor umane;
- elaboreaza/actualizeaza politicile de R.U. in vederea indeplinirii obiectivelor generale ale companiei si se asigura de transpunerea acestora in planurile de activitati ale Directorilor Generali Executivi;
- asigura evaluarea managementului de top al companiei si propune planuri de dezvoltare profesionala a acestuia;
- urmareste indeplinirea acestor planuri si evalueaza rezultatele;
- analizeaza prin metode specifice nevoile de personal formulate de Directorii Generali Executivi si inainteaza ierarhic punctul sau de vedere;
- asigura comunicarea corecta catre salariati a politicilor organizatiei, a sarcinilor de munca, a oprtunitatilor de promovare etc.;
- creeaza si mentine relatii bune intre conducere si personalul organizatiei, intre angajati, precum si intre grupuri de angajati;
- indeplineste si rolul de consilier al top managementului companiei pe probleme ce tin de activitatea de management al resurselor umane;
- intocmeste si inainteaza ierarhic diverse situatii, rapoarte, analize.

Cerinte

- studii superioare;
- studii/certificari postuniversitare in domeniul managementului resurselor umane;
- experienta profesionala de 3-5 ani in activitatea manageriala;
- operare P.C.
- bune abilitati de comunicare si organizare; rezistenta la stress; motivatie puternica; deschidere, dinamism, impartialitate, rabdare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-se discuta in urma interviului.