Click aici »

Manager regional de vanzari

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Arad, Piatra Neamt, Sibiu, Tirgu-Mures, Zalau Arad Piatra Neamt Sibiu Tirgu-Mures Zalau
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
31-01-2011
Data actualizare
31-01-2011

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 4 ani experienta in domeniul Resurse umane
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Clientul nostru este o companie producatoare de materiale de constructii.
Responsabilitati:

-Realizarea targetelor prin vânzarea produselor c?tre revânz?tori,
-Promovarea produselor c?tre proiectan?i, arhitec?i, constructori,
--Instruirea agen?ilor distribuitorilor si mentinerea legaturii cu acestia pe zona alocata
-Cercetarea pietei, implementarea si urmarirea strategiei de vanzari
-Urmareste activitatea zilnica a echipei de vanzari a distribuitorului de pe zona alocata si transmite saptamanal un raport catre Directorul de vanzari.
-Stabileste impreuna cu reprezentantul distribuitorului obiective saptamanale pentru echipa de vanzari,

Cerinte

-Experienta minim 4 ani intr-o pozitie similara
-Cunostinte tehnici de vânzare
-Studii Superioare
-Avantaj experienta in vanzare catre distribuitori
-Cunostinte foarte bune de operare PC
-Permis conducere cat. B
-Cunostinte limba engleza.