Click aici »

Manager mentenanta Iasi

Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management, Top Management
Salariu oferit
Bacau, Botosani, Iasi, Piatra Neamt, Suceava Bacau Botosani Iasi Piatra Neamt Suceava
Domeniile ofertei
Reparatii/Service, Inginerie, Industrie
Data introducerii
06-10-2011
Data actualizare
06-12-2011

Descrierea postului

? conduce si coordoneaza activitatea Departamentului Mentenanta Mecanica si Electrica
? Sa cunoasca si sa respecte politica de management integrat, calitate ? mediu ? securitate si sanatate in munc? (politici, manual, proceduri, instructiuni) aplicabile
? Coordoneaza intreaga activitate de mentenanta din societate
? Asigura documentatia tehnica-tehnologica, economica cat si materiala pentru intretinere, reparatii, automatizari si mecanizari;
? Asigura verificarea si controlul asupra starii tehnice si de functionare a utilajelor din dotarea tehnica a societatii
? Asigura executarea lucrarilor de calitate pentru intretinere, reparare, modernizare, mecanizare si automatizare
? Asigura controlul preventiv al utilajelor si garanteaza repararea imediata a celor ce nu mai corespund tehnic, tehnologic sau au fiabilitate scazuta;
? Urmareste realizarea reparatiilor si a tuturor interventiilor cu o pregatire anticipata si o tehnologie adecvata;
? Coordoneaza, indruma si urmareste intocmirea si indeplinirea programului pieselor de schimb noi, reconditionate sau achizitionate,
? Coordoneaza si asigura modul cum atelierele realizeaza lucrarile de reparatii prin intretinere, executarea lubrefierii, asigurarea stocului cu piese de schimb;
? Verifica modul cum sunt realizate reviziile tehnice, care este nivelul de pregatire si calitatea interventiilor realizate;
? Organizeaza activitatea formatiilor subordonate si a compartimentului mecanic la nivelul societatii, urmareste realizarea programelor de lucru lunar, saptamanal, zilnic pentru sectii si formatiile din subordine;
? Stabileste nivelul calitativ ce trebuie realizat pri proiectare si executie pe baza reglementarilor tehnice, precum si a studiilor si cercetarilor efectuate
? Alte atributii specifice postului.

Cerinte

? Studii superioare tehnice de specialitate
? Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara
? Comunicare orala si scrisa
? Atentie concentrata si distributiva
? Viteza de cuprindere informationala (capacitate crescuta de a combina diverse informatii)
? analiza si luare a deciziilor
? abilitati de planificare, organizare, coordonare
? abilitati de cooperare si lucru in echipa
? operare PC.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Se discuta la interviu.