Manager/evaluator/coordonator proiecte/expert achizitii publice

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Galati Galati
Domeniile ofertei
Management/Consultanta, Achizitii/Logistica
Data introducerii
26-04-2016
Data actualizare
28-06-2016
Confidential
expirat

Descrierea postului

Cerinte minime:

-cunostinte temeinice de legislatie/norme de organizare privind procedurile de achizitii publice, in special OUG 34/2006 si procedura simplificata pentru beneficiari privati;
-2 ani experienta profesionala in domeniul achizitiilor publice;
-capacitate de analiza, atentie la detalii, initiativa;
-experienta in utilizarea SEAP;
-foarte bune cunostinte si abilitati de utilizare PC (MS Office);

Avantaj: experienta in derularea procedurilor de achizitii publice in cadrul unor proiecte cu finantare din Fonduri Structurale;

Cerinte

Responsabilitati principale:

-Coordoneaza procesul de colectare a datelor;
-Pregateste, redacteaza si completeaza documentatiea de achizitii publice (note justificative, caietul de sarcini, fisa de date);
-Urmareste indeplinirea conditiilor de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
-Studiaza documentatia de atribuire (documentele de calificare - eligibilitate);
-Solicita clarificari autoritatilor contractante;
-Raspunde la solicitarile de clarificari din partea comisiilor de evaluare;